Skip to content

URSZULA STACHOWSKA dr n.med. specjalista okulistyki

URSZULA STACHOWSKA

dr n.med. specjalista okulistyki

W 2015 roku uzyskałam tytuł specjalisty okulistyki European Board of Ophthalmology (FEBO) a w 2021 roku obroniłam pracę doktorską i uzyskałam tytuł dr n. med. Od kilku lat jestem asystentem w Klinice Okulistyki CMKP w Warszawie oraz pracuję w Libermedic. 

Mój zawodowy obszar zainteresowań to schorzenia siatkówki. Zajmuję się diagnostyką degeneracji siatkówki, zmian cukrzycowych, zmian w obrębie plamki żółtej (AMD) i różnych nietypowych chorób siatkówki i ciała szklistego, które upośledzają widzenie. 

Jestem chirurgiem i mam wieloletnie doświadczenie w operacjach z zakresu chirurgii witreonalnej i zaćmy. Wykonuję standardową witrektomię, jednoczasowo witrektomię i zaćmę a także innowacyjne zabiegi chirurgiczne w obrębie siatkówki i ciała szklistego. 

W Libermedic diagnostyka chorób i degeneracji siatkówki jest wsparta przez nowoczesny sprzęt – OCT. Dzięki temu możemy „zajrzeć” do środka oka, ocenić stan siatkówki, wszystkich jej warstw, plamki żółtej. Drugim badaniem, które wspiera mnie w ocenie stanu oczu pacjenta jest USG. W swojej codziennej praktyce staram się wdrażać najnowsze światowe trendy w leczeniu i diagnostyce. W ciągu ostatnich lat technika i rozwiązania stosowane w lekach bardzo się zmieniły, powstały nowe techniki operacji siatkówki oraz nowe leki. 

W Libermedic poza diagnostyką u pacjentów z problemami z siatkówką, wykonuję iniekcje doszklistkowe i operacje zaćmy. Operacje zaćmy u moich pacjentów mogą poprzedzać iniekcje doszklistkowe, które mogę wykonać również w trakcie operacji, aby zabezpieczyć dodatkowo siatkówkę. 

W codziennej praktyce przyjmuję również pacjentów z ogólnymi schorzeniami oczu – zaćmą, zapaleniem spojówek czy nagłym zaniewidzeniem.

Staram się być na bieżąco z nowościami w diagnostyce i leczeniu, jakie dotyczą schorzeń siatkówki, dlatego biorę udział w konferencjach i zjazdach w Polsce i za granicą.


Call Now ButtonZadzwoń do LIBERMEDIC