Skip to content

TOMASZ GAŁECKI lekarz specjalista okulistyki

 

Od trzynastu lat pracuję w Samodzielnym Publicznym Klinicznym Szpitalu Okulistycznym w Warszawie, od roku związany jestem również z Kliniką Pani Profesor Iwony Liberek – Libermedic.

Od początku pracy zawodowej zajmuję się diagnostyką, leczeniem zachowawczym i operacyjnym chorób przedniego odcinka oka – w szczególności zaćmy i jaskry. Przez ponad 10 lat byłem kierownikiem poradni jaskrowej SPKSO.  Mam wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu nadań USG i UBM, w zakresie których prowadzę kursy doszkalające dla lekarzy okulistów. Ponad to mogę się pochwalić dużym doświadczeniem w wykonywaniu i kwalifikacji do zabiegów usunięcia zaćmy i refrakcyjnej wymiany soczewki (ponad 5 tysięcy zabiegów), oraz wtórnego wszczepu soczewki.

Kwalifikuję i wszczepiam soczewki jednoogniskowe, wieloogniskowe, toryczne, EDOF – w zabiegach zaćmy i RLE (refrakcyjna wymiana soczewek) , oraz soczewki fakijne

Wykonuję również liczne zabiegi przeciwjaskrowe takie jak trabekulektomia, sklerektomia głęboka, kanaloplastyka, wszczepianie implantów ExPress, XEN, i-stent.

Ze względu na wieloletnie doświadczenie ostrodyżurowe przeprowadzam również zabiegi rekonstrukcji przedniego odcinka oka (plastyka źrenicy i tęczówki). 

Wykonuję także zabiegi laserowe takie jak irydotomia i kapsuloptomia.

Jestem autorem licznych publikacji oraz wystąpień na zjazdach krajowych I zagranicznych. Od wielu lat jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego, The European Society of Cataract and Refractive Surgeons oraz  Societas Ophthalmologica Europea.