Skip to content

DAWID WIĄCEK lekarz specjalista okulistyki

DAWID WIĄCEK lekarz specjalista okulistyki

W swojej codziennej praktyce zawodowej staram się poświęcić każdemu Pacjentowi jak najwięcej uwagi, wykonać dokładne badania i zaproponować jak najlepsze dalsze postępowanie. Przyjmuję Pacjentów, którzy są zainteresowani zabiegami chirurgicznymi oraz takich, którzy potrzebują tylko porady lekarskiej – leczenia zachowawczego. Mam do dyspozycji wsparcie w postaci bardzo dobrego sprzętu diagnostycznego, dlatego też w trakcie wizyt u mnie Pacjent ma wykonywane szereg badań, które pozwalają na dokładniejszą ocenę stanu oczu.

 W 2021 roku uzyskałem specjalizację w zakresie okulistyki. Od kilku lat, jeszcze będąc na rezydenturze, pracuję w klinice prof. Iwony Grabskiej-Liberek LIBERMEDIC i tutaj kształcę się w zakresie chirurgii refrakcyjnej i stożka rogówki. W chwili obecnej przyjmuję młodzież i dorosłych ze stożkiem rogówki i prowadzę ich od momentu diagnostyki, przez zabiegi i wizyty kontrolne. W Libermedic wykonuję zabiegi cross-linking (KXL Avedro, Sub 400) i kwalifikuję pacjentów do pozostałych zabiegów w stożku rogówki, które wykonujemy w LIBERMEDIC: doszczepienia pierścieni śródrogówkowych, zabiegów łączonych (laserowa korekcja + cross-linking), doszczepienia soczewek fakijnych.

 Tutaj także zajmuję się kwalifikowaniem pacjentów do laserowej korekcji wzroku, korekcji wad wzroku za pomocą soczewek fakijnych czy RLE oraz operacji zaćmy.

 Na co dzień pracuję w Klinice Okulistyki CMKP, gdzie zdobywam doświadczenie – pod czujnym okiem mojej Szefowej, Prof. Iwony Grabskiej-Liberek nabywam chirurgicznego doświadczenia w zaćmie czy innych operacjach okulistycznych.

 Moje zainteresowania zawodowe dotyczą również zabiegów laserowych na siatkówce oraz zabiegów przeciwjaskrowych (Irydotomia laserowa) czy zabiegów w zaćmie wtórnej (kapsulotomia).

 Jestem autorem/ współautorem artykułów i prac naukowych.

Call Now ButtonZadzwoń do LIBERMEDIC