Skip to content

EDYTA CZAPCZYŃSKA lekarz specjalista okulistyki

EDYTA CZAPCZYŃSKA dr n.med. specjalista okulistyki

Jestem okulistką, specjalistką chorób oczu, absolwentką II-go wydziału Medycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Obecnie jestem starszym asystentem w Klinice Okulistyki CMKP w Warszawie oraz pracuję także w Libermedic.

 Moje zawodowe zainteresowania dotyczą siatkówki – diagnozuję schorzenia siatkówki i plamki żółtej (m.in. AMD), otworów dołka, powikłań cukrzycowych i krótkowzroczności.

 Siatkówka odpowiada również za prawidłowe widzenie, dlatego ważne jest prowadzenie pacjenta, aby dengeneracja siatkówki nie postępowała.

 W Libermedic mamy wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny- OCT – dzięki temu mogę dokładnie obejrzeć wnętrze oka, porównać badania nowe z zarchiwizowanymi. Za pomocą OCT wykonuję również angiografię fluoresceinową i angiooct.

 Jednym z największych obszarów zawodowych, w którym działam to diagnostyka i leczenie AMD. W postaci suchej wykonuję laseroterapie a w mokrej – iniekcje doszklistkowe. U pacjentów z zaćmą wtórną stosuję kapsulotomię – zabieg laserowy. Innym zabiegiem, który również wykonuję jest irydotomia laserowa.

 Od wielu lat wykonuję operacje zaćmy, mam w tym zakresie duże doświadczenie. Jestem także chirurgiem witreoretinalnym – wykonuję witrektomię czy witrektomię z zaćmą.

 Rozwiązuję zabiegowo problemy z gradówką, wrastającymi rzęsami i innymi schorzeniami spojówki czy powiek.

 Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego (PTO) a także Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Witreoretinalnej.

 

Edyta Czapczyńska – lek.med.
Edyta Czapczyńska – lek.med.
Edyta Czapczyńska – lek.med.
Call Now ButtonZadzwoń do LIBERMEDIC