Skip to content

BARBARA TERELAK-BORYS dr n.med. specjalista okulistyki

BARBARA TERELAK-BORYS

dr n.med. specjalista okulistyki

Jestem absolwentką Wydziału Lekarskiego Warszawskiej Akademii Medycznej (dyplom z wyróżnieniem). Moja kariera zawodowa jest związana z Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie (CMKP), z Kliniką Okulistyki. Prowadzę także zajęcia dla studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego.

Moje zawodowe zainteresowania to przede wszystkim diagnostyka i leczenie jaskry. Jaskra to podstępna choroba, która nie zawsze boli a jednak kradnie wzrok. Moi pacjenci to osoby ze zdiagnozowaną już jaskrą, po zabiegach chirurgicznych czy na stałym przyjmowaniu kropli obniżających ciśnienie oraz ci, u których dopiero diagnozujemy jaskrę. Nie zawsze jest to diagnostyka prosta – bo nie zawsze jedynym objawem jaskry jest podwyższone ciśnienie w gałce ocznej.

Kolejnym schorzeniem, któremu poświęcam szczególną uwagę jest AMD. W chwili obecnej możemy już z dobrym efektem leczyć wysiękowe AMD stosując iniekcje doszklistkowe z nowoczesnych preparatów.

Jestem Członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego (PTO) oraz Europejskiego Towarzystwa Jaskrowego (EGS). Jestem autorką/współautorką ponad 100 publikacji w czasopismach naukowych i prezentacji, przedstawianych na polskich i zagranicznych sympozjach naukowych..

Call Now ButtonZadzwoń do LIBERMEDIC