Skip to content

JACEK KOSMALA lek. med.

JACEK KOSMALA

lek. med.

Jestem specjalistą II st. w dziedzinie okulistyki i starszym wykładowcą w Klinice Okulistycznej CMKP.

Po ukończeniu studiów na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Warszawie w roku 1980 do chwili obecnej nieprzerwanie pracuję i kształcę się w ośrodkach klinicznych.

Najpierw w Klinice Okulistyki CKP WAM następnie w Oddziale Okulistycznym Szpitala Wolskiego, którego skład osobowy był trzonem powstałej w roku 1989 Kliniki Okulistycznej CMKP , w której pracuję do dnia dzisiejszego.

II stopień specjalizacji w dziedzinie okulistyki uzyskałem w roku 1988.

Przez ponad trzydzieści lat praktyki lekarskiej doskonalę swoje umiejętności w leczeniu chirurgicznym i zachowawczym oraz w diagnostyce chorób oczu obligowany do ciągłej aktualizacji wiedzy jako wykładowca na kursach w ramach kształcenia podyplomowego okulistów organizowanych przez Klinikę Okulistyczną CMKP oraz opiekun specjalizacji lekarzy szkolących się w tej klinice.

Współuczestniczyłem w tworzeniu i od wielu lat prowadzę Pracownię Chirurgii Laserowej przedniego odcinka gałki ocznej w Klinice Okulistycznej CMKP. Jako chirurg uczestniczyłem w modyfikacji wszelkich okulistycznych procedur w tej dziedzinie.

Uruchomiłem i od dwudziestu paru lat prowadzę Pracownię Ultrasonograficzną w Klinice Okulistycznej CMKP (w chwili obecnej pachymetria, ultrasonografia A i B, ultrabiomikroskopia oraz ultrasonografia Dopplerowska) zdobywając doświadczenie w tej dziedzinie diagnostyki.

Jestem autorem lub współautorem wielu publikacji w czasopismach naukowych jak również komunikatów i plakatów przedstawionych na sympozjach naukowych w kraju i za granicą. Wieloletnie doświadczenie zdobyte w pracy klinicznej i ambulatoryjnej zaowocowało napisaniem książki wydanej w 2014 roku pod tytułem „Ultrabiomikroskopia- zastosowanie w okulistyce. Przegląd przypadków klinicznych” .

W klinice LIBERMEDIC wykonuję kapsulotomię, iridotomię iridoplastykę a także vitreolizę , badanie USG i  UBM