Laserowa korekcja wzroku – życie bez okularów
Kiedy w 1987 roku amerykańska okulistka – prof. Mc Donalds – wykonała po raz pierwszy na świecie zabieg korekcji laserowej, trudno było uwierzyć, że znaleziono lepszą niż okulary metodę poprawy widzenia u osób z wadami wzroku. Minęło już 30 lat od tamtego dnia i dziś pracujemy na zupełnie innych laserach, pojawiły się nowe techniki laserowej korekcji wzroku a sam zabieg, można powiedzieć, jest „kosmetyczny”.
Prof. Iwona Grabska-Liberek w 1997 roku wykonała pierwsze w Polsce, w prywatnej klinice, zabiegi korekcji laserowej. W tamtym czasie operowano najpierw jedno oko a po kilku tygodniach drugie, nie było też tak nowoczesnego, jak dziś- sprzętu do diagnostyki rogówki przed zabiegiem. Powszechną techniką była PRK, a po zabiegu pacjent opuszczał klinikę z zaklejonym okiem.
Pod koniec 2017 roku wykonaliśmy pierwsze w Polsce zabiegi korekcji laserowej w technice SmartSurf NTLT, na najnowocześniejszym laserze Amaris 1050 RS 7D.
Amaris 1050 RS 7D jest najnowocześniejszym w Polsce laserem excimerowym:
- Częstotliwość pulsów (Amaris -1050 Hz MEL-80 250 Hz, Mel-90 – 500Hz, EX500- 500Hz)
- Szerokość wiązki (Amaris -0,54 MEL-80 0,7, Mel-90 – 0,7, EX500- 0,68)
- Maksymlna szerokość strefy optycznej Amaris -10mm MEL-80 7 mm, Mel-90 – 7 mm, EX500- 6 mm)
- Aberracje w standardzie zabiegu Amaris -tak MEL-80 nie, Mel-90 – nie, EX500- nie)
- W standardzie opcja zabiegu po innych zabiegach na rogówce (tylko w Amaris 1050 RS 7D)
Laserowa korekcja wzroku metodą SmartSurf NTLT
Zabieg laserowej korekcji wzroku SmartSurf NTLT jest innowacyjną techniką. Nabłonek z rogówki jest zdejmowany laserem i po chwili – ten sam laser – modeluje rogówkę korygując wadę wzroku. Cała procedura trwa kilka minut – a sama korekcja wady- 1,2 sekundy na każdą dioptrię, czyli np. przy wadzie -5D – około 6 sekund!
SmartSurf NTLT zapewnia wysokie wygładzenie rogówki, dzięki czemu odnawiający się na niej nabłonek jest najwyższej jakości – co również wpływa na odległe efekty korekcji laserowej.
SmartSurf NTLT jest techniką bezdotykową i powierzchowną. Nie ingerujemy w głębokie warstwy rogówki, nie naruszamy jej wewnętrznych struktur. W naszej opinii zabiegi powierzchowne są bardzo bezpieczne.
Zabieg poprzedza bardzo dokładne badanie kwalifikacyjne. W jego trakcie jest wykonywana m.in. topografia rogówki Sirius, na podstawie której jest potem projektowany zabieg. Dane przenoszone są do lasera Amaris1050RS 7D.
Laserowa korekcja wzroku – jak przygotować się do zabiegu
Przypominamy:
– Jeśli nosisz soczewki kontaktowe – na 2 tygodnie (w przypadku soczewek miękkich) lub na 4 tygodnie (w przypadku soczewek twardych) przed zabiegiem musisz zaprzestać ich używania.
– Jeśli przyjmujesz leki na stałe – nie rezygnuj z nich z powodu zabiegu korekcji laserowej
– Korekcja laserowa pomaga skorygować nadwzroczność, krótkowzroczność astygmatyzm. Nie jest metodą korekcji presbiopii – która jest procesem fizjologicznym związanym z osłabieniem akomodacji oka i wymuszającym u osób po 40-45 roku życia korzystanie z okularów do czytania.
– Na dwa dni przed zabiegiem absolutnie nie można spożywać alkoholu
– Zabiegu nie można wykonać u kobiet w ciąży czy karmiących piersią oraz tych, które w trakcie zabiegu przechodzą menstruację.
Poznaj nasz zespół: