dr n.med specjalista okulistyki
Jestem lekarzem – specjalistą okulistyki. W 2021 roku obroniłam pracę doktorską ” Ocena zmian narządu wzroku u dzieci chorych na atopowe zapalenie skóry”, która powstała z inicjatywy prof. Iwony Grabskiej-Liberek – i uzyskałam tytuł dr n. med.
Moja praca naukowa jest wynikiem zainteresowań stożkiem rogówki – schorzeniem, którego diagnostyką i leczeniem zajmuję się w LIBERMEDIC. Te zainteresowania skłoniły mnie do współpracy z alergologami i powstania wspólnego projektu badawczego. Stożek rogówki często jest indukowany mechanicznie, przez pocieranie oczu, których swędzenie jest z kolei efektem alergii czy AZS.
W Libermedic zatem pod kątem stożka rogówki diagnozuję dzieci od 7 r.ż. – u dzieci i młodzieży z alergiami czy AZS zachęcam do wykonania prostego, bezbolesnego badania – SIRIUS (tomografia rogówki), dzięki któremu możemy ocenić czy rogówka jest zdrowa, czy też dziecko potrzebuje leczenia stożka. Im wcześniej wykonamy cross-linking, tym wzrok może być lepszy a ostrość wzroku – jak u zdrowego pacjenta.
Te moje zainteresowania badawcze związane ze stożkiem rogówki, które zainicjowała wiele lat temu u mnie prof. Iwona Grabska-Liberek zaowocowały moim udziałem w grupie badawczej EuLDP (European Ledership Development Programme). Jako jedyny okulista z Polski, będę prezentować już w tym roku, na zjeździe w Londynie, swoją pracę naukową związaną z diagnostyką stożka rogówki u dzieci chorych na AZS.
W LIBERMEDIC zajmuję się także diagnostyką i leczeniem wad wzroku i chorób oczu u osób dorosłych. Wykonuję zabiegi w stożku rogówki, laserową korekcję wad wzroku, kwalifkuję pacjentów do doszczepienia soczewek fakijnych, RLE czy operacji zaćmy.
W codziennej pracy używam lasera YAG – tym urządzeniem wykonuję kapsulotomię (usunięcie zaćmy wtórnej), irydotomię laserową oraz witreolizę laserową.
Witreoliza laserowa to zabieg ambulatoryjnego usuwania mętów w ciele szklistym, popularnie zwanych „latającymi muszkami”. Zabieg jest bezbolesny, trwa kilka minut, i najczęściej trzeba wykonać 3-5 drii w odstępach kilkutygodniowych.
Odbyłam liczne staże i szkolenia zagraniczne w renomowanych Ośrodkach Okulistycznych min. w Szwajcarii, Hiszpanii, Słowenii.
Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego, w którym byłam z jednym założycieli Sekcji Młodych Okulistów, pełniąc funkcję Przewodniczącej w latach 2019-2022. Ponadto jestem członkiem European Society of Catarct and Refractive Surgeons, UCL Institute of Ophthalmology a także wchodzę w skłąd komitetu European Society of Ophthalmology Young Ophthalmologists group (SOE YO), jak również, jako jedyny okulista z Polski, grupy badawczej EuLDP (European Ledership Development Programme).