Laserowa korekcja wady wzroku

ZAREJESTRUJ SIĘ

Metody korekcji laserowej

SmartSurfAce – poprzez wykorzystanie unikatowej szybkości lasera jest zabiegiem krótkim – w porównaniu do innych. SmartSurfAce – to zabieg mało stresujący dla pacjenta – wszystko odbywa się jednoczasowo, nie ma zmiany urządzenia w trakcie procedury (jak w femtolasik). SmartSurfAce zapewnia efekt „wow” – dzięki idealnie gładkiej powierzchni rogówki, jaką uzyskujemy w trakcie zabiegu a pełna stabilizacja wzroku następuje szybciej niż przy wykorzystaniu innych metod. Ponadto w naszej ofercie mamy EBK fast – to znana już od lat metoda powierzchowna, w której nabłonek usuwany jest specjalnym narzędziem. Na tak przygotowaną rogówkę działa laser i modeluje ją. Wszystkie zabiegi wykonywane w naszej klinice są bezpieczne, skuteczne i komfortowe dla pacjentów.

Laser Schwind Amaris, na którym pracujemy jest jednym z najnowocześniejszych urządzeń. Jego wyjątkowość to:

  • możliwość korekcji wzroku u pacjentów z tzw. “szerokimi źrenicami”- poszerzona do 1 cm strefa ablacji (w innych laserach to max. 0,7 cm)
  • zindywidualizowane zabiegi (topoquided) u pacjentów po procedurach cross-linking
  • krótki czas zabiegu (kilka sekund trwa korekcja 1D)
  • dedykowana tomografia rogówki Sirius pozwala na precyzyjne zaplanowanie zabiegu.

Sprawdź, czy jesteś kandydatem do laserowej korekcji

  1. Masz wadę wzroku: krótkowzroczność do -8D, nadwzroczność do +4D i/ lub astygmatyzm do 4D?
  2. Wada wzroku jest niezmienna od co najmniej 12 miesięcy?
  3. Nie jesteś w ciąży, ani nie karmisz piersią?
  4. Nie masz chorób oczu (jaskra, zaćma, AMD)?
  5. Nie masz rozrusznika serca?
  6. Nie chorujesz na cukrzycę?

Jeśli odpowiedziałeś TAK na wszystkie pytania – możesz umówić się na badanie kwalifikacyjne

IWONA GRABSKA–LIBEREK

Prof. dr hab. n. med.

Nasi specjaliści

lek. med.

MONIKA GAŁECKA

lek. med.
lek. med.

ALEKSANDRA OPALA

lek. med.
lek. med.

DAWID WIĄCEK

lek. med.

Najnowocześniejszy laser w Polsce – AMARIS  niemieckiej firmy Schwind.
Amaris  to pierwszy w Polsce laser excimerowy, który ma wyjątkowe parametry.

– 500 Hz – częstotliwość pulsów (najszybsza na rynku) oznacza, że na korekcję 1 dipotrii potrzebujemy tylko 1,3 s czyli o połowę mniej niż np.  MEL-80.  Oznacza to: większe bezpieczeństwo, krótszy zabieg, większy komfort pacjenta. Ten krótki czas jest szczególnie istotny przy korekcji większych wad wzroku- np. dla wady -6 D realny czas zabiegu to 6,18 s (w MEL-80 jest to 18 sekund!)
– Wiązka lasera ma wyjątkową szerokość: 0,54 mm (MEL-80 ma 0,7 mm). Oznacza to większą precyzję i dokładność lasera przy wyjątkowo krótkim czasie zabiegu oraz uzyskanie bardzo gładkiej powierzchni rogówki w miejscu działania lasera!
– Aktywne 7D (7 wymiarowe) śledzenie ruchów oka – ta funkcja pozwala precyzyjne wykonać zabieg. A także- gdy pacjent zbyt mocno „poruszy okiem” laser przerywa zabieg by po chwili powrócić do dalszego wykonania od momentu krytycznego. Inne lasery nie mają takiej „pamięci”. 7D to również przewidywanie ruchów gałki ocznej !
– Automaric Fluence Level Adjustment (AFLA) – większa moc na początku, na koniec mniejsza – jest w ten sposób zachowana równowaga między ilością pulsów a ich wartością energetyczną.  To jest bardzo ważna funkcja, gdyż umożliwia precyzyjne „wyszlifowanie rogówki”, która po zabiegu staje się idealnie gładka- a to wpływa na czas gojenia się nabłonka po zabiegu korekcji oraz lepszą jakość odnowionego nabłonka- niż ma to miejsce w przypadku zastosowania lasera nie posiadającego takiej funkcji.

– Intelligent Thermal Effect Control (ITEC) – odpowiedni rozkład pulsów chroni przed uszkodzeniami termicznymi. Zmienne natężenie lasera pozwala na zapobieganie przegrzaniu rogówki w czasie zabiegu. Co to oznacza dla pacjenta? Zminimalizowane ryzyko przymgleń – czyli: bezpieczeństwo!
– Poszerzona strefa optyczna do 1 cm. Żaden inny laser nie ma w standardzie takiej opcji. Oznacza to, że możemy wykonywać zabiegi u pacjentów z tzw. szerokimi źrenicami” zmniejszając ryzyko powstania efektu „halo”.
– Amaris  wykonuje zabiegi przy uwzględnieniu aberracji. Mel-80 ale także inne lasery – nie mają tego w standardzie. Co to oznacza? Że pacjent może być pewien wyjątkowego efektu zabiegu, w którym uwzględnione będą najmniejsze nawet, naturalne aberracje bez konieczności dopłaty do zabiegu czy wykonania dodatkowych badań. U nas wszystkie dane potrzebne do zaplanowania zabiegu zbiera urządzenie Sirius w trakcie jednego, krótkiego badania.
– Amaris  ma opcje wykonania zabiegu w oparciu o topografię rogówki. Tego typu zabiegi są zalecane w przypadku nieregularnego astygmatyzmu, astygmatyzmu powstałego po innych zabiegach okulistycznych (np. przeszczepie rogówki, operacji zaćmy z szerokiego cięcia) czy zabiegach łączonych w stożku rogówki (cross-linking z korekcją laserową) a także dokorekcji laserowej po wcześniejszym cross-linkingu.