
Korekcja presbiopii
Do końca października 2020 r. badanie kwalifikacyjne w cenie zabiegu (oszczędzasz 650 zł).
Skorzystaj z szybkiej rejestracji telefonicznej pod numerem (22) 690 01 15. Nasi konsultanci odpowiedzą na pytania, pomogą rozwiać Państwa obawy oraz umówią dogodny termin wizyty kwalifikacyjnej.
Jeśli pacjent ma wadę również do dali, a po 40 roku życia doszedł problem z ostrym widzeniem z bliska – wtedy możemy wykonać zabieg łączony: PresbyMax Smart Surf. Tutaj korygujemy jednocześnie wadę wzroku do dali oraz presbiopię. Nową procedurą jest zastosowanie drugiego lasera: femtosekundowego. Tutaj łączymy klasyczny femtolasik z procedurą PresbyMax.
Do zabiegów wykorzystujemy laser excimerowy – Schwind Amaris. Laser ten ma specjalne algorytmy, dzięki którym precyzyjnie korygujemy wadę wzroku w oparciu o szerokość źrenicy pacjenta- aż do 10 mm. Oznacza to, że w praktyce niwelujemy powstawanie efektu „halo” czy glare.
Procedura PresbyMax jest podobna do SmartSurf. Poprzedzają ją dokładne badania kwalifikacyjne. Do planowania zabiegów wykorzystujemy dane z badania tomografem rogówki Sirius. Chirurg precyzyjnie określa szerokość ablacji – czyli strefę, na której będzie działał laser. Specjalne algorytmy dokładnie projektują cały zabieg. Wszystko jest więc bardzo zindywidualizowane, dopasowane do oczu konkretnego pacjenta.
Zabiegi PresbyMax i PresbyMax SmartSurf są całkowicie bezdotykowe. Najpierw rogówka jest przygotowywana do modelowania. Laser Amaris precyzyjnie usuwa komórki nabłonka z rogówki. Potem ten sam laser modeluje rogówkę nadając jej pożądany kształt i korygując presbiopię lub presbiopię i wadę do dali. Wszystko odbywa się w znieczuleniu miejscowym, kroplowym z zabezpieczonymi przed mrugnięciem powiekami. Po zabiegu na kilka dni są zakładane soczewki kontaktowe, które stanowią opatrunek. W tym czasie nabłonek rogówki regeneruje się i po kilku dniach stanowi już naturalną ochronę rogówki. Soczewki są zdejmowane przez lekarza. Przez miesiąc pacjent przyjmuje leki (krople) i sztuczne łzy. W tym czasie można już normalnie patrzeć, ale należy zrezygnować z kąpieli w basenie, otwartych zbiornikach wodnych, siłowni i sauny. Można latać samolotem. Zabiegi PresbyMax są szczególnie polecane dla osób miedzy 40 a 55 rokiem życia, u których nie występują jeszcze pierwsze zmętnienia soczewek (zaćma) czy jaskra. PresbyMax pozwala na wygodne, aktywne życie bez okularów do czytania.
1. Badania kwalifikacyjne:
– dokładny wywiadu z pacjentem, w którym poznajemy jego oczekiwania, sposób korzystania z
okularów;
– precyzyjnych pomiarów refrakcji przy użyciu m.in. topografu Sirius;
– szczegółowej oceny stanu oczu przez okulistę przeszkolonego z Systemu Synergy;
– kalkulacji mocy soczewek wewnątrzgałkowych Tecnic Synergy;
2. Operacja RLE: w odstępie tygodnia operujemy oko prawe i lewe lub w czasie jednego pobytu na bloku wykonujemy RLE w obydwu oczach.
3. Opieka pooperacyjna: – kontrolna wizyta w następnym dniu po operacji; – druga kontrola w drugim tygodniu; – kolejna kontrola po miesiącu po zoperowaniu 2 oczu. Wewnątrzgałkowa soczewka Tecnic Synergy to soczewka zapewniająca pełną niezależność od okularów, ciągłe widzenie o wysokim kontraście w całym zakresie oraz lepsze widzenie z bliska. Łączy technologię wieloogniskową z wydłużonym ogniskiem (EDOF). Dzięki takiemu połączeniu dwóch technologii, soczewka zapewnia widzenie o doskonałej jakości w sposób płynny w pełnym zakresie odległości: od bliży przez odległości pośrednie do dali (czytanie, praca przy komputerze, tablecie, prowadzenie samochodu). Technologia ChromAlign™ zapewnia doskonały kontrast widzenia w dobrych oraz słabych warunkach oświetlenia w dzień i w nocy. Zastosowany filtr światła fioletowego zmniejsza rozproszenia światła ze źródeł LED i urządzeń elektronicznych typu smartfon, tablet oraz poprawia jakość widzenia podczas wieczornej i nocnej jazdy samochodem. Konstrukcja Tri-Fix zmniejsza możliwość rotacji soczewki w oku po zabiegu oraz zapewnia lepsze przyleganie do tylnej torebki – dzięki temu zminimalizowane jest ryzyko powstawania zaćmy wtórnej i zapewnia stabilne widzenie. Polecana pacjentom, u których występuje presbiopia (naturalna potrzeba korzystania z okularów do czytania) a także aktywnym ludziom, często zmieniającym odległość widzenia (prowadzenie samochodu, jazda na rowerze, sporty wodne) oraz wszystkim, którzy oczekują dobrego widzenia na każdą odległość. Producent: J&J Vision/USA.
Sprawdź, czy jesteś kandydatem do korekcji presbiopii:
- Masz problem z czytaniem z bliska?
- Musisz korzystać z okularów do czytania?
- Nosisz okulary progresywne?
- Jesteś aktywny zawodowo?
- Chcesz dobrze widzieć do dali i bliży bez okularów?
Jeśli odpowiedziałeś TAK na kilka z pytań – możesz umówić się na badanie kwalifikacyjne
IWONA GRABSKA–LIBEREK
ŁUKASZ KOŁODZIEJSKI
Okulista-chirurg specjalizujący się w laserowej korekcji wzroku (PresbyMax, SmartSurf, PresbyMax SmartSurf). Przeprowadza badania kwalifikacyjne do zabiegów laserowych oraz RLE. Jako jeden z pierwszych w Polsce wykonał operację RLE z Systemem Synergy.

TOMASZ GAŁECKI
Okulista-chirurg specjalizujący się w operacjach korekcji presbiopii. Zajmuje się kwalifikowaniem pacjentów do zabiegów (PresbyMax, RLE również z Systemem Synergy) oraz wykonuje zabiegi pozwalające pacjentom na rezygnację z okularów do czytania.

MONIKA GAŁECKA
Okulista-chirurg. Pracuje w zespole laserowej korekcji wzroku. Wykonuje badania kwalifikacyjne do korekcji PresbyMax i PresbyMax SmartSurf.