Skip to content

Agnieszka Papierniak

lek. med.

AGNIESZKA PAPIERNIAK

lek. med.


Jestem absolwentką Śląskiej Akademii Medycznej Wydziału Lekarskiego w Katowicach rocznik 1996-2002. Uzyskałam specjalizację II stopnia z zakresu okulistyki w 2010 r.

W latach 2003-2004 pracowałam w Katedrze i Klinice Okulistyki w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu, kierowanej przez Prof. dr hab. n. med. Wandę Romaniuk a od 2004 do 2012 w Katedrze i Klinice Okulistyki w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym w Katowicach, kierowanej przez Prof. dr hab. n. med. Ariadnę Gierek-Łapińską. Pracowałam na oddziale zajmującym się diagnostyką i leczeniem schorzeń siatkówki i ciała szklistego oraz w pracowni diagnostyki i leczenia schorzeń powierzchni oka i chirurgii refrakcyjnej(pierwszym miejscu w Polsce gdzie usuwano Pacjentom okulary).

Biorę udział w wielu sympozjach i konferencjach krajowych oraz zagranicznych. Jestem członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Chirurgii Refrakcyjnej i Zaćmy (ESCRS – European Society of Cataract and Refractive Surgery) oraz Polskiego Towarzystwa Okulistycznego. Od 2004 r. zajmuję się chirurgią refrakcyjną – wykonałam 16 tysięcy zabiegów.

Całą przygodę z chirurgią refrakcyjną zaczęłam w Katowicach pracując w słynnej Klinice prof. Ariadny Gierek Łapińskiej. Dzięki prof. Stasi Gierek Ciaciurze mogłam poznać magię chirurgii refrakcyjnej. Dzięki pracy w Klinice mogłam spróbować wielu działów okulistyki. Jednak całe moje serce skradła chirurgia refrakcyjna. Jak to teraz nazywamy w gabinecie w Nowym Sączu – „Zabieramy Wam okulary”.


Zanim przeprowadziłam się do Nowego Sącza i pacjenci namówili mnie do robienia zabiegów tutaj operowałam w pięknej Klinice dr Iwony Szendzielorz w Krakowie. Niestety nie można być wszędzie, mimo, że kocham Kraków.

Za to teraz rozwijamy Swoją działalność i mogę po raz kolejny uszczęśliwiać Pacjentów ze Stolicy, którzy chcą się pozbyć okularów. Po krótkiej przerwie w mojej pracy w Warszawie wracam z nowymi metodami i możliwością usuwania okularów do czytania na naszym kochanym Schwindzie. Mogę to zrealizować dzięki współpracy z Kliniką prowadzoną przez Panią Prof. dr hab.n.med. Liberek. Zapraszamy na kwalifikacje i zabiegi.